Yevropada JCH-2022 saralash bosqichi 7-turi doirasida uchrashuvlar o‘tkazildi. Barcha natijalar bilan tanishing.

JCH-2022 saralashi. Yevropa. 8 oktyabr
Latviya – Niderlandiya 0:1
Gol: 0:1 – 19 Klassen.
Latviya – Ozols, Chernomordiy, Dubra, Yurkovskis, Kigurs (Krollis, 84), Emsis (Stuglis, 89), Yaunzems (Ontujans, 81), Siganik, Zyuzin (Karklinsh, 84), Savalniyeks, Uldrikis (Tarasov, 89).
Niderlandiya – Beylo, Dumfris, de Vrey, Blind, van Deyk, Til (Gravenberx, 62), de Yong, Bergeys (Lang, 62), Klassen, Gakpo (Vegorst, 76), Depay.

Germaniya – Ruminiya 2:1
Gollar: 0:1 – 9 Xadji, 1:1 – 52 Gnabri, 2:1 – 81 Myuller.
Germaniya – ter Stegen, Kerer, Ryudiger, Zyule, Goretska, Xofmann (Klostermann, 85), Roys (Xaverts, 67), Kimmix, Sane (Adeyemi, 89), Verner (Myuller, 67), Gnabri.
Ruminiya – Nitse, Toshka, Ratsiu, Burke (Manya, 50), Rus, Stanchu (Albu, 82), Xadji (Maksim, 60), Mixeile (Ivan, 60), Marin, Kirikesh, Pushkash (Mitritse, 82).

Chexiya – Uels 2:2
Gollar: 0:1 – 36 Remzi, 1:1 – 38 Peshek, 2:1 – 49, avtogol Uord, 2:2 – 69 Jeyms.
Chexiya – Vatslik, Chelyustka, Mateyu, Novak (Vizner, 84), Kalas, Peshek (Vidra, 77), Barak (Sadilek, 77), Souchek, Kral (Kuxta, 83), Shik, Glojek (Zmrgal, 90).
Uels – Uord, Ganter (Roberts, 60), Uilyams (Tomas, 76), Mifem (Roberts, 86), Ampadu, Morrell (Uilson, 60), Allen, Jeyms, Remzi, Rodon, Mur.

Turkiya – Norvegiya 1:1
Gollar: 1:0 – 6 Aktyurkoglu, 1:1 – 41 Torstvedt.
Turkiya – Chaqir, Demiral, Erkin, Aziz (Ayxan, 70), Chelik, Under (Yaziji, 70), Chalxano‘g‘li, Aktyurko‘g‘li (Karaman, 84), Ozdemir (Antalyali, 70), Tufan (Kutlu, 58), Yilmaz.
Norvegiya – Nyuland, Strannberg, Meling, Pedersen (Ryuerson, 84), Xanche-Olsen, Elyunussi, Berg (Eursnes, 75), Torstvedt (Berisha, 75), Edegor, Xeuge (Deli, 75), Torsbyu.

Gibraltar – Chernogoriya 0:3
Gollar: 0:1 – 7 Marushich, 0:2 – 44, penalti Bechiray, 0:3 – 68 Bechiray.
Chernogoriya – Miyatovich, Tomashevich, Vuyachich, Radunovich, Marushich (Yankovich, 73), Shchekich (Bojovich, 50), Xakshabanovich (Yovovich, 73), Kosovich (Vukchevich, 73), Veshovich, Bechiray, Mugosha (Osmayich, 45).

Lixtenshteyn – Shimoliy Makedoniya 0:4
Gollar: 0:1 – 39 Velkoski, 0:2 – 66, penalti Alioski, 0:3 – 74 Nikolov, 0:4 – 83 Churlinov.
Shimoliy Makedoniya – Dimitriyevski, Ristovski (Rakip, 76), Velkoski (Zaykov, 76), Ristevski, Alioski (Nikolov, 70), Spirovski, Churlinov, Ademi (Ashkovski, 70), Elmaz, Traykovski, Ristovski (Miovski, 61).

Islandiya – Armaniston 1:1
Gollar: 0:1 – 35 Oganesyan, 1:1 – 77 Youxannesson.
Islandiya – Olafsson, Sayvarsson, Skulason, Xermannsson (Gudonsen, 68), Xelgason (Ellertsson, 90), Gudmundsson, Paulsson, Torsteynsson (Anderson, 81), Byarnason, Byarnason (Gretarsson, 46), Kyartansson (Youxannesson, 46).
Armaniston – Yurchenko, Oganesyan, Terteryan, Aroyan, Voskanyan, Mxitaryan, Udo, Selarayan (Bayramyan, 64), Spersyan (Grigoryan, 78), Barsegyan (Geloyan, 87), Adamyan (Karapetyan, 78).

Estoniya – Belarus 2:0
Gollar: 1:0 – 57 Sorga, 2:0 – 90 Zenev.
Estoniya – Xeyn, Kuusk, Paskochiy (Kallaste, 87), Tamm, Mets, Kreyda, Sinyavskiy (Teniste, 81), Vasilev, Aner (Oyamaa, 81), Sorga (Zenev, 70), Kyayt.
Belarus – Pavlyuchenko, Bordachev (Pobudey, 66), Yudenkov, Begunov (Antilevskiy, 81), Shevchenko (Pechenin, 66), Yablonskiy (Lisakovich, 81), Bikov, Klimovich, Selyava, Solovey (Sedko, 46), Lisakovich.

H guruhi. 7-tur
Rossiya – Slovakiya 1:0
Gol: 1:0 – 24, avtogol Shkrinyar.
Rossiya – Safonov, Diveyev, Jikiya, Terexov (Kudryashov, 80), Sutormin, Yeroxin (Chistyakov, 63), Barinov, Bakayev (Jemaletdinov, 73), Kuzyayev, Zaxaryan (Zabolotniy, 46), Smolov (Fomin, 46).
Slovakiya – Rodak, Gansko, Shatka, Shkrinyar, Pekarik (Suslov, 80), Kutska (Groshovski, 64), Garaslin (Almashi, 80), Duda (Rusnak, 64), Gamshik, Bojenik (Strelets, 64), Shrans.

Malta – Sloveniya 0:4
Gollar: 0:1 – 27 Ilichich, 0:2 – 49 Shporar, 0:3 – 60 Ilichich, 0:4 – 67 Sheshko.
Sloveniya – Oblak, Mevlya, Balkovets, Karnichnik, Biyol, Kurtich (Elshnik, 83), Verbich (Chrnigoy, 61), Ilichich (Zaxovich, 72), Lovrich (Gorens-Stankovich, 71), Gnezda-Cherin, Shporar (Sheshko, 61).

Kipr – Xorvatiya 0:3
Gollar: 0:1 – 45 Perishich, 0:2 – 80 Gvardiol, 0:3 – 90 Livaya.
Kipr – Mixail, Ioannu, Sotiriu, Andreu, Psaltis, Kastanos, Avraam (Antoniadis, 60), Pittas (Sionis, 46), Artimatas (Kiryaku, 69), Papulis (Loizu, 69), Sotiriu (Kakulis, 85).
Xorvatiya – Livakovich, Stanishich, Gvardiol, Chaleta-Sar, Sosa, Kovachich (Pashalich, 63), Modrich (Ivanushets, 84), Vlashich (Brekalo, 68), Brozovich (Yakich, 84), Perishich, Kramarich (Livaya, 68).

0