Rossiya Premer-ligasi 30-tur uchrashuvlari bilan mamlakat chempionati joriy yilgi mavsumi yakuniga yetdi. Читать на Русском языке

Muddatdan avval chempionlikka erishgan «Zenit» ligani tark etishga ulgurgan «Tambov» ustidan safarda yirik hisobda zafar quchgan bo‘lsa, «Spartak» Chechenistondagi durangga qaramay, kumush medallariga ega chiqdi. «Lokomotiv» esa bronza medali sohibiga aylandi.

Oston O‘runov to‘p surayotgang «Ufa» o‘z maydonida «Arsenal»ni mag‘lub etib, ligada qolish vazifasini bajardi. Shu kuni hamyurtimiz jarohat olib, o‘yinni 21-daqiqadayoq tark etdi. «Rotor» jamoasi ham «Tambov» ortidan elitani tark etdi.

RPL. 30- tur

Ximki – Sochi 0:0 (0:0, 0:0)
Ximki – Lantratov, Idovu, Logashov (Tixonov, 80), Danilkin, Dagerstol, Kuxarchuk (Aliyev, 88), Mogilevets (Kamishev, 80), Filin, Tixiy (Troshechkin, 60), Konate, Sebai.
Sochi – Zabolotniy, Margasov, Zaika, Proxin, Sallagov, Rudenko (Prutsev, 73; Dugandjich, 89), Noboa, Mevlya, Yusupov, Terexov, Zabolotniy.

Ufa – Arsenal Tula 2:1 (2:1, 0:0)
Gollar: 1:0 – 8 Ivanov, 1:1 – 33 Kangva, 2:1 – 43, avtogol Belyayev.
Ufa – Belenov, Bauer, Yokich, Tabidze (Morozov, 46), Mrzlyak (Sisuyev, 75), Kamilov, Miletich, O‘runov (Jamaletdinov, 21; Krotov, 75), Ivanov, Nikitin, Andrich (Golubev, 84).
Arsenal Tula – Shamov, Grigalava, Rasskazov, Belyayev, Chaushich, Kovalev (Gromiko, 44), Konovalov, Lomovitskiy (Panteleyev, 75), Xlusevich, Kangva (Kangva, 75), Lutsenko (Panchenko, 63).
Chetlatish: Grigalava (52).

Rubin – Rotor 1:1 (0:0, 1:1)
Gollar: 0:1 – 78, penalti Flamarion, 1:1 – 90, penalti Despotovich.
Rubin – Dyupin, Starfelt (Ignatev, 85), Begich, Zotov, Samoshnikov, Shatov (Kostyukov, 74), Yevtich, Makarov, Abilgor, Bakayev, Despotovich (Musayev, 90).
Rotor – Chondrich, Gogua, Stepanov, Bayriyev, Makarov, Kipiani (Pesegov, 83), Jigulev (Mullin, 88), Aleynik, Davitashvili (Kverkveliya, 85), Flamarion, etkin.

Тамбов – Zenit 1:5 (1:1, 0:4)
Gollar: 0:1 – 11 Dzyuba, 1:1 – 45 Klimov, 1:2 – 55 Dzyuba, 1:3 – 72 Dzyuba, 1:4 – 74 Dzyuba, 1:5 – 90, avtogol Vasiyev.
Tambov – Syamuk, Martinov (Gigashvili, 59), Denisov, Kaykov (Nusuyev, 81), Vasiyev, Bavin, Karapuzov, Karp (Drozdov, 59), German, Klimov (Terexov, 64), Arxipov (Axmayev, 82).
Zenit – Odoyevskiy, Chistyakov (Krugovoy, 59), Xotulev, Karavayev, Jirkov (Shamkin, 60), Sutormin, Kuzyayev (Chibisov, 78), Ozdoyev (Sazonov, 76), Mostovoy, Yeroxin (Kravsov, 46), Dzyuba.

Lokomotiv – Ural 1:0 (0:0, 1:0)
Gol: 1:0 – 89 Ribchinskiy.
Lokomotiv – Gilerme, Chorluka, Silyanov, Pablo, Magkeyev (Miranchuk, 46), Krixovyak, Ribchinskiy, Jemaletdinov (Jivoglyadov, 82), Kulikov, Kamano (Lisakovich, 8), Smolov.
Ural – Godzyur, Adamov, Strannberg, Gerasimov, Kalinin, Yegorichev (Kuzmichev, 81), Augustinyak, Gadjimuradov (Yevseyev, 65), Podberezkin (Mishkich, 66), Bikfalvi (Pogrebnyak, 56), Yovichich.
Chetlatish: Augustinyak (27), Mishkich (75).

Dinamo – SSKA 3:2 (0:1, 3:1)
Gollar: 0:1 – 18 Tiknizyan, 1:1 – 65 Grulev, 2:1 – 72 Grulev, 2:2 – 79 Edjuke, 3:2 – 89 Zaxaryan.
Dinamo – Leuk, Yevgenev, Skopinsev, Varela, Noyshtedter, Fomin (N`Ji, 64), Moro, Zaxaryan, Shimanski (Kabore, 83), Lesovoy (Grulev, 64), Tyukavin (Komlichenko, 83).
SSKA – Akinfeyev, Vasin (Karpov, 46), Diveyev, Fernandes, Tiknizyan, Boxinen (Axmetov, 61), Oblyakov, Dzagoyev (Sigurdsson, 61; ennikov, 86), Maradishvili, Edjuke, Chalov (Yakovlev, 77).

Axmat – Spartak 2:2 (2:0, 0:2)
Gollar: 1:0 – 20 Ilin, 2:0 – 31 Ilin, 2:1 – 54 Promes, 2:2 – 82 Mozes.
Axmat – Sheliya, Bogosovats, Nenaxov, Semenov, Bistrov (Berisha, 53), Polyarus (Shvets, 84), Ismael (Karmayev, 66), Putsko, Xarin, Nijich (Anxel, 53), Ilin (Alsultanov, 84).
Spartak – Maksimenko, Jigo, Kutepov (Litvinov, 79), Djikiya, Ayrton (Umyarov, 71), Zobnin, Mozes, Kral (Ignatov, 80), Promes (Yeenko, 88), Sobolev, Larsson.

Rostov – Krasnodar 1:3
Gollar: 0:1 – 45 Olsson, 1:1 – 49, avtogol Gazinskiy, 1:2 – 60 Vanderson, 1:3 – 90 Pantaleao.
Rostov – Rudakov, Terentev (Aleesami, 66), Kozlov, Osipenko, Xadjikadunich, Glebov, Xasimoto (Obuxov, 82), Bayramyan (Poloz, 66), Folmer (Almkvist, 46), Mamayev (Gigovich, 30), Sou.
Krasnodar – Safonov, Sorokin, Chernov, Martinovich, Stotskiy, Olsson, Klasson, Ionov, Kabella (Utkin, 83), Vanderson (Berg, 68), Gazinskiy (Pantaleao, 83).

0