Rossiya chempionatining 26-turidan o‘rin olgan bir nechta o‘yinlar bo‘lib o‘tdi.

«Spartak» kutilmaganda o‘z maydonida «Ufa»ga yirik hisobda yutqazib qo‘ydi va 3-o‘ringa (47 ochko) tushib ketdi. Mehmonlar safida o‘zbekistonlik yarimhimoyachi Oston O‘runov jarohati bois maydonga tushmadi.

SSKA safarda «Sochi» bilan bahs yuritib, Ivitsa Olich qo‘l ostidagi ilk mag‘lubiyatni qabul qilib oldi va 5-pog‘onaga (46) tushdi. «Armiyachilar»ning ochko yo‘qotishidan foydalangan «Rubin» mehmonda «Ural»dan ustun kelib, o‘zaro o‘yinlar natijasiga ko‘ra 4-o‘ringa (46) ko‘tarildi.

RPL, 26-tur, 18 aprel
Spartak — Ufa 0:3
Gollar: Kamilov (45+1, 87), Mrzlyak (48).
Amalga oshirilmagan penalti: Kamilov (87).
Spartak – Maksimenko, Kutepov, Maslov (Markitesov, 68), Jigo, Kral (Hendriks, 52), Mozes, Umyarov, Zobnin, Promes (Litvinov, 90), Ponse (Ignatov, 90), Larsson.
Ufa – Belenov, Morozov, Bauer, Yokich, Mrzlyak (Sisuyev, 78), Ivanov (Bizoza, 78), Kamilov, Tabidze, Nikitin, Krotov (Jamaletdinov, 62), Andrich (Golubev, 70).
Chetlatish: Jigo (80).

Sochi — SSKA 2:1
Gollar: Noboa (40, penalti), Yusupov (55) — Diveyev (79).
Sochi – Zabolotniy, Terexov, Zaika, Miladinovich, Sallagov, Yusupov, Noboa, Mevlya, Burmistrov (Rudenko, 85), Proxin, Zabolotniy (Duganjich, 85).
SSKA – Akinfeyev, Shennikov, Diveyev, Karpov (Dzagoyev, 46), Tiknizyan (Sigurdsson, 58), Oblyakov (Axmetov, 58), Maradishvili, Ejuke (Chalov, 66), Vlashich, Vasin, Rondon (Shkurin, 74).

Ural — Rubin 0:1
Gol: Yevtich (45).
Ural – Godzyur, Strannberg, Adamov (Kulakov, 81), Rikov, Kalinin, Gajimuradov, Mishkich, Yegorichev (Maksimenko, 87), Yevseyev, Pogrebnyak, Ibrahimay (Panyukov, 62).
Rubin – Dyupin, Zotov, Starfelt, Samoshnikov, Uremovich, Yevtich (Kostyukov, 87), Shatov (Zuyev, 87), Abilgor, Kvaratsxeliya (Bakayev, 32; Hvan In Bom, 64), Makarov, Despotovich.
Chetlatish: Makarov (82).

Arsenal Tula — Tambov 4:0
Gollar: Bauer (11, penalti), Lutsenko (25), Tkachev (65), Hlusevich (66).
Arsenal Tula – Shamov, Burlak, Grigalava, Dovbnya, Bauer (Ajoyev, 81), Chaushich, Xlusevich, Panteleyev (Tkachev, 58), Kostadinov (Konovalov, 70), Kangva (Lomovitskiy, 58), Lutsenko (Panchenko, 69).
Tambov – Syamuk, Gigashvili, Martinov, Vasiyev, Kaykov, Bavin (Avanesyan, 83), Karapuzov (Drozdov, 71), Karp (Aliyev, 65), Kabaxidze (German, 83), Arxipov, Klimov (Terexov, 65).

0